تبلیغات
مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان - شهید ناصر اجاقلو (کلامی)

مرکز حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان زنجان
 بسم رب الشهداء و الصدیقین
نام و نام خانوادگی: ناصر اجاقلو (کلامی)

قائم مقام فرمانده گردان ولیعصر(عج)لشکر31عاشورا (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)

شهید ناصر اجاقلو در سال 1341 ه ش در شهرستان زنجان به دنیا آمد. در سنین کودکی به مکتب خانه رفت و قرآن را فرا گرفت. تحصیلات ابتدایی را در مدرسه شاهپور، دوره راهنمایی را در مدرسه کوروش (شهید چمران فعلی ) سپری کرد. اواخر دوران تحصیل او در دبیرستان با سالهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران همزمان شد.

با اوجگیری انقلاب به علت فعالیتهای انقلابی در کلاسهای خود حضور نمی یافت و درنتیجه در پنج درس تجدید شد. اما توانست مدرک دیپلم را در رشته تجربی اخذ نماید. از همان ابتدای انقلاب به امام خمینی علاقه بسیار داشت. با وجود سن کم اعلامیه ها و نوارهای امام را پخش می کرد و بدون ترس با رژیم شاه مبارزه می کرد. ناصر سه ماه پس از اخذ دیپلم وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و مدتی فرماندهی پایگاه مقاومت مسجد مسلم بن عقیل را بر عهده داشت. از سال 1358 در مناطق کردستان حضور فعال داشت. فعالیتش در جبهه ها به اندازه ای بود که او را با وجود سن کم ، بزرگ تر از سایرین نشان می داد. بزرگ ترین آرزوی ناصر، شهادت بود و بزرگ ترین مصیبتی که موجب اندوه و بی تابی بسیار او شد، شهادت همرزمان و دوستانش بود. در سال 1362 فرماندهی گردان ولی عصر (عج) را در جریان عملیات خیبر بر عهده گرفت و منصور عزتی، معاون وی بود. در جریان عملیات بدر در سال 1363 مجید تقی لو، فرمانده گردان و ناصر اجاقلو، معاون وی بود. در جریان عملیات بدر، مجید تقی لو زخمی شد و ناصر به جای وی فرماندهی گردان ولی عصر را بر عهده گرفت، اما در اثر اصابت گلوله به کف پا، به ناچار منطقه را ترک کرد و فرماندهی گردان بر عهده امیر اجاقلو برادر ناصر که فرماندهی دسته را بر عهده داشت، گذارده شد. به هنگام مراجعت به شهر به خانواده های شهدا سرکشی می کرد و اگر خانواده دوستان شهیدش فرزند کوچکی داشتند آن کودک را با خود به منزل می برد. در عملیات والفجر 8، ناصر را برای تقویت نیروهای خط به منطقه عملیاتی فرستادند و او توانست گردان تحت محاصره را از محاصره نجات دهد. اما در همین عملیات در اثر اصابت گلوله مستقیم و مسمومیت ناشی از استنشاق گاز شیمیایی به شهادت رسید.

قسمتی از وصیت نامه شهید:

از پدر و مادر عزیز و خواهران و برادران مهربانم طلب بخشایش می کنم. امیدورام که مرا حلال کنند وبرایم طلب مغفرت بکنند و مرا هم اگر لیاقت داشتم در میان شهدا دفن کنند، شاید خدا به احترام شهدا از گناهان من بگذرد. تمامی شهدای ما فدای اسلام شدند سعی کنید راه آنها را ادامه دهید. بنده گنهکار ناصر اجاقلو مخلص امام و امت

شادی روح شهیدان صلوات

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 17 دی 1391 توسط احمد نوری
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}